Będąc w ciąży oczekujemy z niecierpliwością dnia, w którym nasze dziecko przyjdzie na świat. Początkowo uwagę skupiamy na pielęgnacji maleństwa i organizacji wywróconego do góry nogami życia domowego. Po kilku miesiącach, kiedy sytuacja wydaje się opanowana, zaczynamy przyglądać się sobie. Często zmiany jakie zaszły w naszym organizmie w trakcie ciąży, porodu i karmienia piersią są nieakceptowane i powodują psychiczne obciążenie. Nie każda kobieta wie, jak sobie z tym problemem poradzić.

Dr Keller

MOMMY MAKEOVER – a u nas PROGRAM MAMA

chirurgia plastyczna po porodzie i karmieniu

Jeśli zauważyłaś, że:

Po ciąży i karmieniu Twoje piersi zanikły

Zaproponuję Ci wszczepienie implantów. Dzięki zastosowaniu implantów o kształcie specjalnie zaprojektowanym dla kobiet po karmieniu, możemy uzyskać piękny wygląd i oczekiwaną wielkość piersi.

 

Zobacz: Zabiegi – powiększenie piersi

Po ciąży i karmieniu twoje piersi straciły jędrność, są obwisłe i niekształtne, z nisko osadzonymi brodawkami

W takiej sytuacji wykonuje się zabieg podwieszenia (liftingu, mastopeksji) piersi. Zabieg ten daje możliwość podniesienia i zmniejszenia rozciągniętych brodawek sutkowych i wymodelowania piersi.

 

Zobacz: Zabiegi – mastopexia

Po ciąży i karmieniu twoje piersi są obwisłe, wiotkie, „puste”

 

Aby powiększyć piersi i poprawić ich jędrność można zastosować zabieg łączony: mastopexię z wszczepieniem implantów.

 

Zobacz: powiększenie piersi     

Zobacz: mastopeksja   

 

Po ciąży skóra na Twoim brzuchu jest wiotka, pofałdowana, często pokryta rozstępami

Zwykle najlepszy efekt daje w takiej sytuacji usunięcie nadmiaru pofałdowanej, zniszczonej rozstępami skóry czyli zabieg korekcji powłok brzusznych (abdomionoplastyka). Jeśli zniszczona skóra znajduje się tylko poniżej pępka można wykonać tzw. mini – abdominoplastykę.

 

Zobacz: korekcja powłok brzusznych

Po ciąży Twój brzuch jest wystający, mimo ćwiczeń jego wygląd się nie poprawia, przy skłonie, w środkowej linii (poniżej i powyżej pępka) tworzy się wyczuwalne, a czasem widoczne zagłębienie

Jest to częste zjawisko towarzyszące ciąży. Na skutek szybkiego powiększania brzucha doszło do rozejścia pochewek mięśni prostych brzucha. Nie pomogą tu żadne ćwiczenia. Jedyną radą jest rekonstrukcja pochewek poprzez ich zeszycie. Zabieg ten można wykonać w trakcie korekcji powłok brzusznych.

 

Zobacz: Zabiegi – korekcja powłok brzusznych

Twój pępek stał się zdeformowany i rozciągnięty

Możemy wykonać plastykę pępka.

 

Zobacz: Zabiegi – korekcja powłok brzusznych

Blizna po cesarskim cięciu jest bardzo widoczna i przerośnięta, czasem pozaciągana

Bliznę można skorygować poprzez jej wycięcie i plastyczne zeszycie, zaproponuję Ci również inne, niechirurgiczne metody poprawy wyglądu blizny.

 

Zobacz: Zabiegi – korekcja powłok brzusznych